06/19/2018 - سه شنبه 29 خرداد 1397
Menu
اخبار

اخبار اداره کل حقوقی

در چهل و پنجمین جلسه شورای اداری حوزه معاونت اجرایی ، مراسم تکریم و معارفه مدیران اجرای احکام و وصول مطالبات اداره کل حقوقی برگزار شد.
اداره کل حقوقی در جهت ارتقاء سطح کیفی لوایح و داد خواستهای تنظیمی به محاکم عمومی و افزایش سطح دانش و معلومات حقوقی کارشناسان ، مهارت های دفاعی، روانشناختی و تکنیکی اقدام به برگزاری دور دوم دادگاه های شبیه سازی شده ( MOOT COURT ) نموده است.
با راه‌انداری نسخه تحت وب سامانه جامع حقوقی، علاوه بر سهولت دسترسی کارشناسان حقوقی، امکانات و گزارش‌گیری‌های سامانه نیز افزایش پیدا کرده است.
اداره کل حقوقی برای دومین سال پیاپی موفق به بستن حسابهای مالی خود مطابق با دستورالعملهای ابلاغی وزارت کشور در حوزه شهرداری ها شده است.
اداره کل حقوقی طرح تفکیک و اصلاح پرونده های املاکی مهم شهرداری تهران را به جهت مطابقت با روال پرونده ها در دادگستری و محاکم آغاز نمود.
اداره کل حقوقی در راستای افزایش بهره وری فردی و سازمانی اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی مثبت اندیشی نموده است.
به دنبال پرپایی نمایشگاهی از 56 اثر تاریخی موزه لوور در تهران، کارکنان اداره کل حقوقی با استقبال کم نظیری از این موزه بازدید کردند.
در آغاز سال 1397 معاون مالی،اداری و پشتیبانی اداره کل حقوقی با مدیران و کارمندان مدیریت جامع دبیرخانه، سامانه و بایگانی ، دیدار و پیرامون برنامه های سال جدید به بحث و تبادل نظر پرداختند.
اداره کل حقوقی با عنایت به دستور العمل شهردار تهران مبنی بر صرفه جویی حداکثری و کنترل عملکرد واحد های تابعه در انجام هزینه های جاری و کنارگذاشتن هزینه های غیرضروری ، حذف ارسال فیزیک نامه ها به کلیه معاونت ها ، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران را در دستور کار خود قرار داد.
به مناسبت آغاز سال 1397 ، مدیرکل حقوقی شهرداری تهران ضمن دیدار دوستانه با کلیه همکاران و کارشناسان این اداره کل ، سال نو و بهار طبیعت را تبریک گفت.
مانیتورینگ و رصد 6194 فقره پرونده از حدود 44 هزار فقره و همچنین 51313 مستند از میان 140 هزار مستند ثبت شده کاربران مناطق، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران در نرم افزار جامع حقوقی، در سال 1396 توسط اداره کل حقوقی انجام وایرادات آن رفع شد.
چهلمین جلسه شورای اداری حوزه معاونت مالی، اداری و پشتیبانی اداره کل حقوقی با هدف نظارت بر روند اجرای وظایف این معاونت و با حضور کلیه مدیران این حوزه در سالن کنفرانس اداره کل حقوقی برگزار شد.
به مناسبت سالروز میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ، مراسم جشنی در اداره کل حقوقی برگزار شد.
پس از معرفی اعضای جدید کمیسیون حل اختلاف توسط شهردار تهران ، نخستین جلسه کمیته کارشناسی این کمیسیون در اداره کل حقوقی برگزار شد.
نظر به درخواست تعداد کثیری از همکاران و کارشناسان حقوقی شهرداری تهران مبنی بر اخذ جزوه آموزشی " مدیریت ادعا" ، اداره کل حقوقی جزوه مربوطه را به صورت پیوست در پرتال اداره قرار داده است.
اداره کل حقوقی شهرداری تهران