08/28/2016 - يكشنبه 7 شهريور 1395

 

اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

 

پیوندها
نکات حقوقی

مطابق ماده واحده قانون محل دفاتر روزنامه و مجله مصوب 1377: تاسیس دفاتر مطبوعات ونیز فعالیت شغلی صاحبان روزنامه ومجله ها در واحد مسکونی مستقل ویا مجتمعی که به طور کامل در اختیار روزنامه ومجله قرارگیرد و همچنین ساختمانهای اداری و تجاری واستیجاری بلامانع است .حدیث روز

امیرالمومنین امام على علیه‌‏السلام فرمودند: قلب دوستدار خدا، رنج و زحمت براى خدا را بسیار دوست دارد و قلب بى‏ خبر از یاد خدا، آسایش را دوست دارد.

 

تکریم ارباب رجوع

مناطق
اوقات شرعی
امروز : 7/6/1395 (هـ.ش)
برابر با 23 ذى القعده 1437 (هـ.ق)
اذان صبح 05:03:57
طلوع آفتاب 06:33:46
اذان ظهر 13:05:22
غروب آفتاب 19:36:23
اذان مفرب 19:53:55

طول = 51.41 و عرض =35.7
نظرسنجی
آیا شما از خدمات ارائه شده در پرتال اداره کل حقوقی راضی هستید؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه

 

 • اداره کل حقوقی دوره آموزشی اتوماسیون اداری را برای  معاونین ، روسای ادارات و مسئولین واحد ها  برگزار نمود به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، این دوره آموزشی به همت واحد آموزش اداره کل حقوقی و با همکاری سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در روز سه شنبه مورخ 2/6/95 از ساعت 14 الی 16  در سالن یاس برگزار گردید.لازم به ذکر است هدف از برگزاری این دوره حذف فیزیکی کاغذ در مکاتبات اداری می باشد.

 • مرحوم سعيد خادم از پرسنل خدوم و سخت کوش اداره کل حقوقي دار فاني را وداع گفت .

  به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي :  درگذشت همکار گراميمان  آقاي سعيد خادم  را خدمت خانواده محترم ايشان  تسليت وتعزيت عرض نموده و از خداوند متعال براي آن مرحوم علو درجات و براي بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسالت مي نمائيم . در ضمن مراسم یاد بو آن مرحوم در روز چهار شنبه 3 شهریور 95  از ساعت 14 الی15:30 در مسجد شیخ فضل الله واقع در خیابان بهشت شهرداری مرکز برگزار می شود.
 • در نشست مشترکی که با حضور مدیران حقوقی شهرداری تهران برگزار گردید دکتر طباطبائی نژاد پرداخت حقوق حقه شهروندان را ضامن حفظ و حمایت از حقوق شهرداری دانست.در نشست مشترکی که با حضور مدیران حقوقی شهرداری تهران برگزار گردید دکتر طباطبائی نژاد پرداخت حقوق حقه شهروندان را ضامن حفظ و حمایت از حقوق شهرو شهرداری دانست.به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در نشست مشترکی که با حضور مدیران حقوقی مناطق 22 گانه ، سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران با مدیر کل حقوقی و جمعی از معاونین و روسای این اداره کل برگزار شد، دکتر طباطبائی نژاد ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بیان داشتند:  اداره کل حقوقی حسب ساختار و سازمانی که دارد دارای تکلیف و ماموریتهائی می باشد که از مهمترین آن حفظ و دفاع  از حقوق شهرداری است ، لیکن این حمایت زمانی محقق میگردد که حقوق شهروندان در کنار آن تامین گردد و حقوق مردم به نحوی پرداخت شود تا از چالشهای حقوقی پیش رو جلوگیری بعمل آید. از سوی دیگر لازم است اگر دعوایی علیه شهرداری مطرح گردید که تضییع حقوق شهر را بدنبال دارد باید دفاع به نحو کاملا حرفه ای انجام شود تا حق شهرداری و به تبع آن بیت المال ضایع نگردد. مجموعه حقوقی اعم از ادارات حقوقی مناطق 22 گانه، سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران به مثابه یک پیکر واحد می باشند که باید با همکاری و همیاری هم ماموریتهای محوله را انجام دهند و اهمال و کوتاهی در یک قسمت به کل بدنه حقوق شهرداری لطمه وارد کرده و تبعات سنگینی را نیز بدنبال خواهد داشت.وی در ادامه به موضوع لزوم تعیین جایگاه سازمانی متناسب با وظایف و مسئولیتهای ادارات حقوقی پرداختند . همچنین در ادامه جلسه آزادی و محمودی مدیران حقوقی مناطق 1 و 4 به نمایندگی از روسای حقوقی مناطق 22 گانه ، حجازی و اسماعیل زاده مدیران حقوقی سازمان فرهنگی و هنری و سازمان زیبا سازی به نمایندگی از روسای حقوقی سازمانها و دربندی و میرزایی مدیران حقوقی شرکت بهره برداری راه آهن شهری و شرکت برج میلاد به نمایندگی از روسای حقوقی شرکتهای تابعه شهرداری تهران به بیان وضعیت موجود و اهم چالشها و مشکلات مربوط به حوزه کاری خود پرداختند . در پایان جلسه مدیر کل حقوقی به سوالات مطروحه از سوی مدیران حقوقی پاسخ دادند.

 • به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه سازمان مدیریت پسماند  با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي رحمتی مدیر حقوقی سازمان مدیریت پسماند  ودیگر اعضاي شوراي مشورتي تشکيل و راهکارهاي علمي و قانوني جهت پيشبرد دعاوی در محاکم ارائه گرديد .

 • اداره کل حقوقی دوره آموزشی با موضوع " قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری " در روز سه شنبه  29 تیر ماه 1395 به مدرسی محمدی برگزار نمود به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی؛ این دوره آموزشی با هدف آشنايي هر چه بيشتر کارشناسان حقوقی با ساختار و سازمان ، صلاحیت ها ، تشریفات و آیین دادرسی ، اجرای احکام و نو آوری های قانون جدید دیوان عدالت اداری و مقایسه آن با قانون قبلی میباشد . این دوره آموزشی از ساعت 14الی 16 روزهای سه شنبه  در  سالن یاس واقع در  شهرداری مرکز تشکیل میگردد.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در این مراسم که با حضور دکتر گودرزي معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ، سردار ایوانی بازرس ویژه شهردار تهران ، محمد باقری مدیرکل امور ایثارگران و معاونین و روسای اداره کل حقوقی برگزار شد، دکتر میرمعصومی به تشریح اهم اقدامات بعمل آمده طی 9 ماه دوران تصدی خود از جمله راه اندازی سامانه هوشمند دعاوی حقوقی پرداختند. سپس دکتر گودرزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای ارزشمند دکتر میرمعصومی بیان داشتند مجموعه حقوقی شهرداری بعنوان سنگربانان دفاع از حقوق شهرداری و معاضدت از همکاران  همواره تلاش می کند که در روند کاری خود تخصص و تعهد را تواما بکار گیرد. همچنین وی افزود: دکتر میر معصومی با اعتقاد به اصل مشورت ، اصل تغییرات اصولی با حفظ کرامت و منزلت کارکنان، فردی  علم محور ، انضباط محور و تخصص محور بودند که این از خصایل ارزشمند یک مدیر می باشد. ایشان همچنین ضمن معرفی مدیرکل جدید حقوقی اذعان داشتند: دکتر طباطبائی نژاد از اساتید دانشگاه در حوزه حقوق می باشند و از مدیران جوان شهرداری تهران هستند که برایشان آرزوی توفیق روز افزون در تصدی جدید را دارم.گفتنی است در پایان این مراسم معاونین و پرسنل اداره کل حقوقی با اعطای لوح تقدیر از دکتر میر معصومی تقدیر کردند.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، بنا به دستور شهردار محترم تهران با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر نامگذاری 14 تیر ماه تحت عنوان " روز شهرداری ها و دهیاریها " جهت  اجرای  طرح کمپین " «همه شهر داریم»" ، نشست صمیمانه ای با حضور مدیر کل حقوقی و پرسنل این اداره کل برگزار شد. در این نشست مدیر کل حقوقی ضمن گرامیداشت روز شهرداریها هدف از اجرای طرح کمپین مذکور را ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان دانست که با ارتباط دو سویه تحقق پذیر خواهد بود. همچنین در پایان جلسه پرسنل به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی ،  این جلسه که با حضور مدیر کل حقوقی ، خرمشاهی: قائم مقام ، اسدی: معاون قضائی ، حمیدی: معاون حقوقی و استعلامات، ابراهیم نژاد : معاون نظارت و هماهنگی امور مناطق ، سازمانها و شرکتها و صادقی رئیس اداره امور دعاوی ، طالب زاده رئیس اداره آموزش و روابط عمومی،رشیدی مشاور و مدیر دفتر حوزه مدیریت، نوظهور رئیس اداره استعلامات ، محمدی رئیس اداره امور دیوان، اسماعیل زاده مدیر حقوقی سازمان زیبا سازی ، مختاریان مسئول پیگیریهای ویژه  برگزار گردید. در این جلسه هر یک از معاونتهای اداره کل حقوقی به ارائه گزارش اقدامات حوزه خود پرداخته و مدیر کل حقوقی نیز دستورات لازم را در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه نمودند .

 • به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 22 در تاریخ 95/3/8 با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي وسیف پورمدیر حقوقی منطقه 22  ودیگر اعضاي شوراي مشورتي تشکيل و راهکارهاي علمي و قانوني جهت پيشبرد دعاوی در محاکم ارائه گرديد .

 • جلسه هم اندیشی و تبادل نظر با رابطین اجرای احکام حقوقی کلیه مناطق ،سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران در روز شنبه مورخ 5 تیر ماه سال جاری با حضور اسدی معاون قضایی و فرضی پور مسئول اجرای احکام اداره کل حقوقی  در طبقه هفتم سالن کنفراس شهرداری مرکز برگزار شد .به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی : در این جلسه با هدف  بررسی و تبیین دستور العمل واحد اجرای احکام اداره کل حقوقی برگزار گردید اسدی معاون قضایی حقوقی شهرداری تهران گفت : به منظور پیگیری اجرای احکام حقوقی شهرداری تهران مناطق ، سازمانها و شرکتهای تابعه و استیفای حقوق شهرداری ناشی از اجرای احکام مزبور ، واحد اجرای احکام اداره کل  حقوقی تحت نظارت معاون قضایی ایجاد شده و در این راستا دستورالعملی به کلیه مناطق  ، سازمانها  شرکتها ابلاغ گردیده است .وی همچنین افزود احکامی که بصورت قطعی میباشد به 2 دسته تقسیم میگردد یک دسته  نیازی به اجرای رای نیست و جنبه اعلامی دارد  و دسته دیگر احکامی که جنبه اجرایی دارد بایستی اجرا شود این احکام له یا علیه شهرداری است احکامی که له شهرداری  صادر شده  می بایست پیگیری شده  تا اجرایی گردد و تا یک رای به مرحله اجرا در نیاید ما نمیتوانیم مدعی شویم که حق شهرداری را استیفا کرده ایم .وی خاطر نشان ساخت کلیه مسئولین اجرای احکام حقوقی مکلفند آرایی که از سالیان گذشته وجود داشته احصا و همچنین کلیه آرا قطعی که جدید  ابلاغ میشود بررسی و گزارش آن به واحد اجرای احکام منعکس شود . در عین حال آرایی که علیه شهرداری تهران صادر میشود این آرا متضمن حقوقی است که باید استیفا شود مثلا در پرونده های مطالبه بها اقدامات لازم جهت صدور سند مالکیت  املاکی که شهرداری به موجب آرا قطعی قضایی شهرداری تاوان آن را پرداخت نموده است صورت گیرد .همچنین در پایان فرضی پور مسئول اجرای احکام حقوقی به تشریح دستور العمل اجرای احکام حقوقی اداره کل حقوقی پرداخت و به مسائل و موضوعات مطروحه از سوی رابطین پاسخ دادند.

اخبار اداره کل حقوقی
برگزاری دوره آموزشی اتوماسیون اداری
اداره کل حقوقی دوره آموزشی اتوماسیون اداری را برای  معاونین ، روسای ادارات و مسئولین واحد ها  برگزار نمود به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، این دوره آموزشی به همت واح...
اداره کل حقوقي شهرداري تهران در غم از دست دادن همکار به سوگ نشست
مرحوم سعيد خادم از پرسنل خدوم و سخت کوش اداره کل حقوقي دار فاني را وداع گفت . به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي :  درگذشت همکار گراميمان  آقاي سعيد خادم  را خدمت خ...
مدیر کل حقوقی شهرداری تهران تاکید کرد :تحقق حمایت و حفاظت از حقوق شهر و شهرداری منوط به تامین حقوق شهروندان است.
در نشست مشترکی که با حضور مدیران حقوقی شهرداری تهران برگزار گردید دکتر طباطبائی نژاد پرداخت حقوق حقه شهروندان را ضامن حفظ و حمایت از حقوق شهرداری دانست.در نشست...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه سازمان مدیریت پسماند  با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره ام...
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری
اداره کل حقوقی دوره آموزشی با موضوع " قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری " در روز سه شنبه   29 تیر ماه 1395 به مدرسی محمدی برگزار نمود ...
طي حکمی از سوی معاون مالی و اقتصاد شهری دکتر سيد محمد طباطبايي نژاد به سمت مدير کل حقوقي شهرداري تهران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در این مراسم که با حضور دکتر گودرزي معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ، سردار ایوانی بازرس ویژه شهردار تهرا...
اجرای طرح کمپین «همه شهر داریم» در اداره کل حقوقی
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، بنا به دستور شهردار محترم تهران با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر نامگذاری 14 تیر ماه تحت عنوان " روز شهردا...
جلسه شورای معاونین اداره کل حقوقی در روز دوشنبه مورخ 14/4/95 تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی ،   این جلسه که با حضور مدیر کل حقوقی ، خرمشاهی: قائم مقام ، اسدی: معاون قضائی ، حمیدی: معاون حقوقی و استعلامات، ابراهیم نژاد ...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 22 در تاریخ 95/3/8 با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاو...
جلسه هم اندیشی با رابطین اجرای احکام حقوقی
جلسه هم اندیشی و تبادل نظر با رابطین اجرای احکام حقوقی کلیه مناطق ،سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران در روز شنبه مورخ 5 تیر ماه سال جاری با حضور اسدی معاون قضایی و ...
تأکيد مدير کل حقوقي بر لزوم ارتقاء سطح کيفي لوايح دفاعيه ارسالي به ديوان عدالت اداري
مدير کل حقوقي در نشست مشترک رابطين امور ديوان عدالت اداري به دفاع مؤثر و قانوني و خروج از لوايح کليشه اي تأکيد نمودند. به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي : در اين جلسه...
نشست مشترک مدیر کل حقوقی و معاونین این اداره کل با شهردار منطقه 6 و معاونین این منطقه
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در راستای دستورالعمل منطقه محوری در حوزه حقوقی شهرداری تهران و ارتقاء نظارت کیفی بر عملکرد ادارات حقوقی مناطق ، سازمانها و شرکتها در...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسی دعاوی ویژه
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه شرکت بهره برداری مترو با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي و ...
نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با مدیرکل حقوقی
نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور مدیر کل حقوقی ، معاونین ایشان و  مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه در روز یکشنبه مورخ 16 خرداد ماه سال جاری در...
اداره کل جقوقی دوره آموزشی با موضوع امور مناقصات و قراردادها برگزار نمود
دوره آموزشی با موضوع امور مناقصات و قراردادها با حضور مدیر کل حقوقی ، حمیدی معاون حقوقی و استعلامات ، شادمان رئیس اداره قراردادها و کمییسیونها و مسئولین قراردادهای مناطق...