07/27/2016 - چهارشنبه 6 مرداد 1395

 

اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

 

پیوندها
نکات حقوقی

به استنادتبصره 2 بند 6 طرح جامع شهرتهران مصوبه 1386هر گونه پیشامدگی ساختمان ها در معابر عمومی و خیابان ها در کلیه پهنه ها،به منظور تامین دید مناسب و انتظام بصری و جلوگیری از کاهش فضای باز شهری ،ممنوع است.حدیث روز

امیرالمومنین امام على علیه‌‏السلام فرمودند: قلب دوستدار خدا، رنج و زحمت براى خدا را بسیار دوست دارد و قلب بى‏ خبر از یاد خدا، آسایش را دوست دارد.

 

تکریم ارباب رجوع

مناطق
اوقات شرعی
امروز : 6/5/1395 (هـ.ش)
برابر با 20 شوال 1437 (هـ.ق)
اذان صبح 04:28:25
طلوع آفتاب 06:08:54
اذان ظهر 13:10:51
غروب آفتاب 20:12:21
اذان مفرب 20:31:17

طول = 51.41 و عرض =35.7
نظرسنجی
آیا شما از خدمات ارائه شده در پرتال اداره کل حقوقی راضی هستید؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه

 

 • اداره کل حقوقی دوره آموزشی با موضوع " قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری " در روز سه شنبه  29 تیر ماه 1395 به مدرسی محمدی برگزار نمود به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی؛ این دوره آموزشی با هدف آشنايي هر چه بيشتر کارشناسان حقوقی با ساختار و سازمان ، صلاحیت ها ، تشریفات و آیین دادرسی ، اجرای احکام و نو آوری های قانون جدید دیوان عدالت اداری و مقایسه آن با قانون قبلی میباشد . این دوره آموزشی از ساعت 14الی 16 روزهای سه شنبه  در  سالن یاس واقع در  شهرداری مرکز تشکیل میگردد.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در این مراسم که با حضور دکتر گودرزي معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ، سردار ایوانی بازرس ویژه شهردار تهران ، محمد باقری مدیرکل امور ایثارگران و معاونین و روسای اداره کل حقوقی برگزار شد، دکتر میرمعصومی به تشریح اهم اقدامات بعمل آمده طی 9 ماه دوران تصدی خود از جمله راه اندازی سامانه هوشمند دعاوی حقوقی پرداختند. سپس دکتر گودرزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای ارزشمند دکتر میرمعصومی بیان داشتند مجموعه حقوقی شهرداری بعنوان سنگربانان دفاع از حقوق شهرداری و معاضدت از همکاران  همواره تلاش می کند که در روند کاری خود تخصص و تعهد را تواما بکار گیرد. همچنین وی افزود: دکتر میر معصومی با اعتقاد به اصل مشورت ، اصل تغییرات اصولی با حفظ کرامت و منزلت کارکنان، فردی  علم محور ، انضباط محور و تخصص محور بودند که این از خصایل ارزشمند یک مدیر می باشد. ایشان همچنین ضمن معرفی مدیرکل جدید حقوقی اذعان داشتند: دکتر طباطبائی نژاد از اساتید دانشگاه در حوزه حقوق می باشند و از مدیران جوان شهرداری تهران هستند که برایشان آرزوی توفیق روز افزون در تصدی جدید را دارم.گفتنی است در پایان این مراسم معاونین و پرسنل اداره کل حقوقی با اعطای لوح تقدیر از دکتر میر معصومی تقدیر کردند.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، بنا به دستور شهردار محترم تهران با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر نامگذاری 14 تیر ماه تحت عنوان " روز شهرداری ها و دهیاریها " جهت  اجرای  طرح کمپین " «همه شهر داریم»" ، نشست صمیمانه ای با حضور مدیر کل حقوقی و پرسنل این اداره کل برگزار شد. در این نشست مدیر کل حقوقی ضمن گرامیداشت روز شهرداریها هدف از اجرای طرح کمپین مذکور را ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان دانست که با ارتباط دو سویه تحقق پذیر خواهد بود. همچنین در پایان جلسه پرسنل به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی ،  این جلسه که با حضور مدیر کل حقوقی ، خرمشاهی: قائم مقام ، اسدی: معاون قضائی ، حمیدی: معاون حقوقی و استعلامات، ابراهیم نژاد : معاون نظارت و هماهنگی امور مناطق ، سازمانها و شرکتها و صادقی رئیس اداره امور دعاوی ، طالب زاده رئیس اداره آموزش و روابط عمومی،رشیدی مشاور و مدیر دفتر حوزه مدیریت، نوظهور رئیس اداره استعلامات ، محمدی رئیس اداره امور دیوان، اسماعیل زاده مدیر حقوقی سازمان زیبا سازی ، مختاریان مسئول پیگیریهای ویژه  برگزار گردید. در این جلسه هر یک از معاونتهای اداره کل حقوقی به ارائه گزارش اقدامات حوزه خود پرداخته و مدیر کل حقوقی نیز دستورات لازم را در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه نمودند .

 • به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 22 در تاریخ 95/3/8 با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي وسیف پورمدیر حقوقی منطقه 22  ودیگر اعضاي شوراي مشورتي تشکيل و راهکارهاي علمي و قانوني جهت پيشبرد دعاوی در محاکم ارائه گرديد .

 • جلسه هم اندیشی و تبادل نظر با رابطین اجرای احکام حقوقی کلیه مناطق ،سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران در روز شنبه مورخ 5 تیر ماه سال جاری با حضور اسدی معاون قضایی و فرضی پور مسئول اجرای احکام اداره کل حقوقی  در طبقه هفتم سالن کنفراس شهرداری مرکز برگزار شد .به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی : در این جلسه با هدف  بررسی و تبیین دستور العمل واحد اجرای احکام اداره کل حقوقی برگزار گردید اسدی معاون قضایی حقوقی شهرداری تهران گفت : به منظور پیگیری اجرای احکام حقوقی شهرداری تهران مناطق ، سازمانها و شرکتهای تابعه و استیفای حقوق شهرداری ناشی از اجرای احکام مزبور ، واحد اجرای احکام اداره کل  حقوقی تحت نظارت معاون قضایی ایجاد شده و در این راستا دستورالعملی به کلیه مناطق  ، سازمانها  شرکتها ابلاغ گردیده است .وی همچنین افزود احکامی که بصورت قطعی میباشد به 2 دسته تقسیم میگردد یک دسته  نیازی به اجرای رای نیست و جنبه اعلامی دارد  و دسته دیگر احکامی که جنبه اجرایی دارد بایستی اجرا شود این احکام له یا علیه شهرداری است احکامی که له شهرداری  صادر شده  می بایست پیگیری شده  تا اجرایی گردد و تا یک رای به مرحله اجرا در نیاید ما نمیتوانیم مدعی شویم که حق شهرداری را استیفا کرده ایم .وی خاطر نشان ساخت کلیه مسئولین اجرای احکام حقوقی مکلفند آرایی که از سالیان گذشته وجود داشته احصا و همچنین کلیه آرا قطعی که جدید  ابلاغ میشود بررسی و گزارش آن به واحد اجرای احکام منعکس شود . در عین حال آرایی که علیه شهرداری تهران صادر میشود این آرا متضمن حقوقی است که باید استیفا شود مثلا در پرونده های مطالبه بها اقدامات لازم جهت صدور سند مالکیت  املاکی که شهرداری به موجب آرا قطعی قضایی شهرداری تاوان آن را پرداخت نموده است صورت گیرد .همچنین در پایان فرضی پور مسئول اجرای احکام حقوقی به تشریح دستور العمل اجرای احکام حقوقی اداره کل حقوقی پرداخت و به مسائل و موضوعات مطروحه از سوی رابطین پاسخ دادند.

 • مدير کل حقوقي در نشست مشترک رابطين امور ديوان عدالت اداري به دفاع مؤثر و قانوني و خروج از لوايح کليشه اي تأکيد نمودند. به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي : در اين جلسه که با هدف تبيين وظايف و مسئوليتهاي رابطين امور ديوان عدالت اداري در مناطق 22 گانه و نحوه همکاري و هماهنگي آنها با اداره کل حقوقي برگزار گرديد مدير کل حقوقي شهرداري تهران گفت : در حال حاضر به لحاظ اهميتي که درخصوص موضوعات ديوان عدالت اداري وجود دارد همچنان تمرکز آن در اداره کل حقوقي مي باشد ليکن با همکاري و هماهنگي ادارات حقوقي مناطق 22گانه خصوصاً رابطين امور ديوان عدالت اداري لازم است تدابير خاصي اتخاذ گردد که لوايح دفاعيه در ديوان عدالت اداري از حالت کليشه اي خارج شده و بطور مؤثر و قانوني تنظيم گردد تا قضات اين مرجع نيز به آن توجه خاص نمايند. ايشان تأکيد نمودند ما در مجموعه حقوقي شهرداري تهران همانند يک بدنه هستيم که يک وظيفه مشترک داريم و آن حفظ و صيانت ا زحقوق حقه شهرداري تهران مي باشد و اگر هر کدام از اجزاء اين بدنه کار خود را به درستي انجام ندهد کل بدنه آسيب خواهد ديد.در ادامه جلسه اسدي معاون قضائي اداره کل حقوقي بر  لزوم آموزش حقوقي درخصوص قانون و آئين دادرسي ديوان عدالت اداري براي رابطين ادارات حقوقي مناطق تأکيد نمودند.سپس محمدي رئيس اداره امور ديوان عدالت اداري نيز به تشريح وظايف و مسئوليتهاي رابطين در مناطق 22گانه پرداخته و بر موضوع لزوم پيگيري ارسال به موقع سوابق به اداره کل حقوقي و همچنين تشکيل بدل سوابق شامل دادخواست ، رأي بدوي و تجديدنظر تأکيد داشتند.همچنين ايشان لزوم هماهنگي جهت حضور به موقع نمايندگان فني در شعبات ديوان عدالت اداري و پيگيري اجراء آراءکميسيونهاي ماده صد را از اهم وظايف رابطين ادارات حقوقي در مناطق 22 گانه برشمرده و از مسائل و موضوعات مهمي دانستند که رابطين مناطق بايد در اين حوزه به آن توجه خاص داشته باشند.محمدي در آخر به مسائل و موضوعات مطروحه از سوي رابطين ديوان عدالت اداري در مناطق 22 گانه پاسخ دادند.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در راستای دستورالعمل منطقه محوری در حوزه حقوقی شهرداری تهران و ارتقاء نظارت کیفی بر عملکرد ادارات حقوقی مناطق ، سازمانها و شرکتها در روز دوشنبه هفدهم خرداد ماه  مدیر کل حقوقی و معاونین و روسای این اداره کل از اداره حقوقی شهرداری منطقه 6 بازدید نمودند و متعاقب آن نشستی با حضور شهردار منطقه و معاونین ایشان نیز داشتند .در این نشست مهندس بابائی به بیان مسائل و موضوعات حقوقی خاص منطقه پرداختند و سپس مدیر کل حقوقی و معاونین ایشان برنامه های جدید مجموعه حقوقی را طبق چارت سازمانی جدید و نیز اقدامات بعمل آمده در زمینه سامانه هوشمند حقوقی ، معاضدت قضائی و اجرای احکام قطعی صادره له شهرداری تهران را در سال جاری تشریح نمودند.

 • به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه شرکت بهره برداری مترو با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي و آقاجان پور مدیر حقوقی شرکت بهره برداری مترو تهران ودیگر اعضاي شوراي مشورتي تشکيل و راهکارهاي علمي و قانوني جهت پيشبرد دعاوی در محاکم ارائه گرديد .
 • نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور مدیر کل حقوقی ، معاونین ایشان و  مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه در روز یکشنبه مورخ 16 خرداد ماه سال جاری در طبقه هفتم سالن کنفرانس شهرداری مرکز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی مدیر کل حقوقی اذعان داشت :یکی از اقداماتی که در مجموعه حقوقی شهرداری انجام گردیده  انتقال پرونده  های حقوقی به مناطق 22 گانه و دسته بندی نمودن پرونده ها است و همچنین پرونده ها از شخص محور به سیستم محور تبدیل شده است.  همچنین وی افزود :مشاورین حقوقی باید نسبت به پرونده ها اطلاعات جامعی داشته باشند و با اهتمام ویژه تلاش نمایند پرونده ها به نحو بهتری دفاع و استدلال شود .ایشان در ادامه افزودند: سامانه جامع هوشمند حقوقی شهرداری تهران به سامانه قوه قضائیه ( عدل ایران ) لینک گردیده تا ادارات حقوقی مناطق ، سازمانها و شرکتها بتوانند به طور لحظه ای از اقدامات قضایی بعمل آمده برای پرونده های حقوقی مربوط خود آگاهی پیدا کنند .

اخبار اداره کل حقوقی
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری
اداره کل حقوقی دوره آموزشی با موضوع " قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری " در روز سه شنبه   29 تیر ماه 1395 به مدرسی محمدی برگزار نمود ...
طي حکمی از سوی معاون مالی و اقتصاد شهری دکتر سيد محمد طباطبايي نژاد به سمت مدير کل حقوقي شهرداري تهران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در این مراسم که با حضور دکتر گودرزي معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ، سردار ایوانی بازرس ویژه شهردار تهرا...
اجرای طرح کمپین «همه شهر داریم» در اداره کل حقوقی
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، بنا به دستور شهردار محترم تهران با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر نامگذاری 14 تیر ماه تحت عنوان " روز شهردا...
جلسه شورای معاونین اداره کل حقوقی در روز دوشنبه مورخ 14/4/95 تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی ،   این جلسه که با حضور مدیر کل حقوقی ، خرمشاهی: قائم مقام ، اسدی: معاون قضائی ، حمیدی: معاون حقوقی و استعلامات، ابراهیم نژاد ...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 22 در تاریخ 95/3/8 با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاو...
جلسه هم اندیشی با رابطین اجرای احکام حقوقی
جلسه هم اندیشی و تبادل نظر با رابطین اجرای احکام حقوقی کلیه مناطق ،سازمانها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران در روز شنبه مورخ 5 تیر ماه سال جاری با حضور اسدی معاون قضایی و ...
تأکيد مدير کل حقوقي بر لزوم ارتقاء سطح کيفي لوايح دفاعيه ارسالي به ديوان عدالت اداري
مدير کل حقوقي در نشست مشترک رابطين امور ديوان عدالت اداري به دفاع مؤثر و قانوني و خروج از لوايح کليشه اي تأکيد نمودند. به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي : در اين جلسه...
نشست مشترک مدیر کل حقوقی و معاونین این اداره کل با شهردار منطقه 6 و معاونین این منطقه
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در راستای دستورالعمل منطقه محوری در حوزه حقوقی شهرداری تهران و ارتقاء نظارت کیفی بر عملکرد ادارات حقوقی مناطق ، سازمانها و شرکتها در...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسی دعاوی ویژه
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه شرکت بهره برداری مترو با حضور اسدي معاون قضايي ، صادقي رئيس اداره امور دعاوي و ...
نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با مدیرکل حقوقی
نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور مدیر کل حقوقی ، معاونین ایشان و  مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه در روز یکشنبه مورخ 16 خرداد ماه سال جاری در...
اداره کل جقوقی دوره آموزشی با موضوع امور مناقصات و قراردادها برگزار نمود
دوره آموزشی با موضوع امور مناقصات و قراردادها با حضور مدیر کل حقوقی ، حمیدی معاون حقوقی و استعلامات ، شادمان رئیس اداره قراردادها و کمییسیونها و مسئولین قراردادهای مناطق...
مدیر کل حقوقی شهرداری تهران در نشست مشترک با شرکت بهره برداری مترو اعلام نمود :
نشست مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور مدیر کل حقوقی ، معاونین ایشان و  مشاورین حقوقی مقیم مناطق 22 گانه در روز یکشنبه مورخ 16 خرداد ماه سال جاری در...
نشست علمی معاون شهرسازی و معماری منطقه 3 با مدیران حقوقی مناطق 22 گانه و کارشناسان حقوقی
اداره کل حقوقی نشست علمی بررسی  قوانین و مقررات شهرسازی  را به  منظور ارتقاء آگاهی کارشناسان حقوقی به  مدرسی  مهندس موسوی  معاون شهرسازی و معماری منطقه 3  برگزار نمود.به ...
سازمان میادین میوه و تره بار به سامانه جامع هوشمند حقوقی پیوست
به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی، در راستای رویکرد جدید حقوقی در شهرداری تهران مبنی بر منطقه، سازمان و شرکت محوری در دعاوی حقوقی؛ مدیر کل حقوقی ، معاونین و روسای این ...
شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 15وسازمان میادین
به گزارش روابط عمومي اداره کل حقوقي ،شورای مشورتی اداره کل حقوقی با موضوع بررسي دعاوي ویژه منطقه 15وسازمان میادین در تاریخ  28/2/1395با حضور مدیر کل حقوقی، اسدي معاون قض...